☰ menu
Domů > Ostatní zařízení > Časomíra pro in-line závody

Časomíra pro in-line závody

Časomíra pro in-line závody

_foto/ostatni/537_01.jpg _foto/ostatni/537_02.jpg _foto/ostatni/537_03.jpg _foto/ostatni/537_04.jpg _foto/ostatni/537_05.jpg

Cena: 12 990 Kč s DPH

Dostupnost: na dotaz

Časomíra obsahuje LCD časomíru (malý displej pro obsluhu), startovací branku a 1x cílovou fotobuňku (dále FB). FB bude s LCD časomírou spojena 2x100metrovým kabelem. Napájení časomíry bude 12 V (akumulátor). FB se skládá ze dvou částí (přijímače a vysílače). Vysílač obsahuje olověný akumulátor.
Při projetí závodníka startovací bránou se na LCD časomíře čas rozběhne. Po připravení startovací branky (vrácení tyčky do výchozí pozice) a vypršení nastavené minimální doby mezi závodníky bude moci odstartovat další závodník. Při protnutí cílové FB se výsledný čas závodníka zobrazí na LCD displeji. Zároveň je po nastavenou minimální dobu mezi závodníky blokován start dráhy (pro zapsání výsledného času). Na trati mohou být v jednu chvíli maximálně dva závodníci. Závodníci se na trati nesmějí předjet. Časy „lichých“ závodníků budou zobrazeny na levé polovině LCD displeje a časy „sudých“ závodníků na pravé straně LCD displeje.
Čas závodníka bude na LCD displeji zobrazen do doby odstartování dalšího závodníka.
Po zapnutí časomíry se na LCD displeji zobrazí nápis Časomíra LV 5,37.
Po jeho zhasnutí je časomíra připravena k měření.
Písmena v horním řádku znamenají, zda lze příslušný závodník odstartovat (P), případně nelze (B). Číslo v horním řádku znamená minimální dobu mezi závodníky a zároveň dobu po ukončení pokusu, kterou nelze příslušnou dráhu odstartovat.
Nastavení minimální doby mezi závodníky se provede dlouhým podržením ovládacího tlačítka (na LCD časomíře) - cca 1 vteřinu. Na displeji se objeví nápis Interval: a krátkým stiskem stejného tlačítka je možné měnit interval v rozmezí od 0 do 55 vteřin po 5vteřinách. Dlouhým stisknutí ovládacího tlačítka je nastavení uloženo do paměti a je možné měřit (zobrazí se základní obrazovka).
Při projetí startovní brankou se spustí čas závodníka (zobrazován na spodním řádku). Na horním řádku se objeví nápis Připravit branku, případně (v případě připravené branky) Start za: a vteřiny do startu. Po uplynutí intervalu se na horním řádku objeví informace o povolení daného závodníka (P/B). Jestliže není na dráze více než jeden závodník, je po vypršení intervalu umožněn start dalšího závodníka (u příslušné dráhy je písmeno P).
Při ukončení pokusu se vedle písmena B zobrazuje počet vteřin do možného startu dalšího závodníka.
V případě, že na dráze není žádný závodník a dojde k protnutí cílové FB, zobrazí se na spodním řádku „Připravte FB“.
Jednotlivé komponenty:
1x LCD časomíra
1x startovací branka
1x cílová fotobuňka
2x 100 metrový kabel
1x napájecí zdroj

Máte dotaz? Ozvěte se.

© casomiry.com 2008-2021