☰ menu
Domů > Časomíry pro hasiče > Časomíra komplet 1řádkový LED

Časomíra komplet 1řádkový LED

Časomíra komplet 1řádkový LED

_foto/casomiry/LCD456_1.jpg _foto/casomiry/LED1x150_6.jpg _foto/casomiry/cas_kabel.jpg _foto/casomiry/cas_kabel_LCD-LED.jpg _foto/casomiry/cas_kabel_LED_terc.jpg _foto/casomiry/cas_revolver.jpg

Cena: 18 450 Kč s DPH

Dostupnost: na dotaz

Elektronická časomíra pro požární sport 150 mm (verze 4.56) je určena pro měření soutěží v požárním sportu. Obsahuje dva vstupy pro terče (fotobuňky) a jeden vstup pro startovací pistoli, jednořádkový LED displej (5 číslic) o velikosti číslic 150 mm pro zobrazení času (0,00 - 999,99) a jedno číslo o velikosti číslic 150 mm pro zobrazení informace, kterému terči výsledný čas patří (L, P, C, 1, 2). Čas je tvořen z vysoce svítivých červených LED a displej zobrazující informaci kterému terči (dráze) čas patří je žlutý, tvořený také z vysoce svítivých LED.

Jednotlivé komponenty časomíry:
1x jednořádkový LED displej 150 mm vysoce svítivé červené LED
1x LCD časomíra (4,56)
1x propojovací kabel 4 žilový délky 100 metrů s konektory
1x startovací revolver 9 mm, 10 metrů kabelu
2x koncový spínač se světlem

Popis komponent časomíry:
Elektronická LCD časomíra pro požární sport (verze 4,66) je určena pro měření soutěží v požárním sportu. Obsahuje dva vstupy pro terče (fotobuňky) a jeden vstup pro startovací pistoli. K ovládání časomíry slouží jedno tlačítko, které rozlišuje krátký a dlouhý stisk.
Nastavit se dají jednotlivé vstupy zvlášť. Od měření jedné dráhy až po měření dvou drah, nebo lze měřit jeden požární útok.
Dále je možné nastavit čas přípravy od dvou do pěti minut po 30 vteřinách. Časy i nastavení jsou zobrazovány na LCD displeji 16x2 znaky. Časy na LCD jsou s přesností na tisíciny sekundy. Spínače terčů mohou být spínací nebo rozpínací (volba v menu).
Napájení časomíry je 12V (např. z akumulátoru nebo nabízeného zdroje).
K tomuto typu LCD časomíry lze připojit LED displeje pod terče.
Ovládání:
Po zapnutí se objeví úvodní obrazovka, která po naběhnutí časomíry zmizí a objeví se nápis Příprava 5:00 (doba podle předchozího nastavení) a také informace, jaký typ měření je nastaven. Časomíra umožňuje měřit jednu až dvě dráhy nebo jeden požární útok (opět záleží na předchozím nastavení). Jestliže nebudou připravené terče (FB) objeví se Připravit terče a označení nepřipraveného vstupu (L1, P1 nebo d1, d2). V případě připravených vstupů (terčů, FB) lze časomíru spustit startovací pistolí nebo zapnout krátkým stiskem tlačítka odpočet přípravy. Také se lze dlouhým stisknutím tlačítka dostat do menu.
Nastavení:
V případě dlouhého stisku se na LCD objeví Nastavení a Příprava. Krátkým stisknutím se lze v menu pohybovat. Postupně se objevují položky k nastavení – Příprava, Dráhy, Typ terče, Čas na terči, Poslední časy, Konec. Poslední časy se objeví pouze v případě, že již byl požární útok (štafeta) ukončen a nebyl opět odstartován a také nedošlo ke změně typu dráhy. Po vybrání položky, kterou chcete změnit, stiskněte opět dlouze tlačítko a dostanete se do „pod menu“, kde již danou položku nastavíte.
Příprava - je možnost krátkými stisky vybrat 2:00, 2:30, 3:00, 3:30, 4:00, 4:30 a 5:00.
Dráhy - je možnost krátkými stisky vybrat jedna až dvě dráhy nebo jeden útok.
Typ terče - je možnost krátkými stisky vybrat spínací, rozpínací.
Čas na terči – volba Ano/Ne – zda chcete, aby běžel čas či nikoliv (výsledný čas zobrazen vždy)
Po výběru se dlouhým stiskem dostanete do základního menu.
Poslední časy – zde se rovnou zobrazí poslední časy (na LCD i LED)
Konec – vrátí se zpět na základní obrazovku a časomíra je připravena dále měřit – uloží nastavení do paměti.
Měření:
Na základní obrazovce (v případě připravených vstupů) je možno zapnou odpočet přípravy nebo rovnou odstartovat pokus. V případě odstartovaní a např. ulitého startu, lze dlouze stisknout tlačítko a časomíra se připraví na nový pokus. Po odstartování časomíra čeká na signály od vstupů. Jakmile jeden vstup sepne (rozepne – podle nastavení viz výše) okamžitě se čas objeví na LCD.
Pro připravení k dalšímu pokusu je nutné dlouze stisknout tlačítko. V případě zapnutí odpočtu je možné kdykoliv odstartovat (příprava se nemusí vypínat) nebo se dá dlouhým stisknutím přerušit. Při vypršení doby přípravy se zhasne LED a časomíra je připravena na start nebo na spuštění odpočtu (základní obrazovka).
Při doběhnutí času na 999,999 se čas zastaví a dlouhým stiskem je časomíra na základní obrazovce.

Jednořádkový LED displej pro požární sport 150 mm zobrazuje výsledný čas na vzdálenost cca 50 metrů. LED displej obsahuje dva úchyty pro snadné zavěšení. Rozměr displeje je 60x22x5 cm.
Připojuje se k LCD časomíře pomocí 5metrového kabelu (součástí dodávky).
Displej obsahuje pět segmentů pro zobrazení času (999,99), které jsou vyrobené z vysoce svítivých červených LED diod. Při ukončení pokusu se na LED displeji zobrazí výsledný čas. Po 10 vteřinách se na LED displeji zobrazí označení, kterému terči /dráze čas patří (L, P, 1, 2) a po 2 vteřinách se zobrazí rychlejší čas. Po dalších pěti vteřinách se zobrazí nápis CAS C (pro útok), případně označení pomalejší dráhy (1, 2) pro štafetu. Po dvou vteřinách se objeví pomalejší čas. Tento cyklus se opakuje, dokud se časomíra nevynuluje stisknutím tlačítka.
Zobrazení pro jednotlivá nastavení:
1 dráha - výsledný čas
2 dráhy - přepínání časů 1, 2
1 útok - přepínání časů C, L/P

Související výrobky:

Sklopný terč s válečkovým mech.

Máte dotaz? Ozvěte se.

© casomiry.com 2008-2021